Dr.Alter
... buďte úspešnejší na ceste pomoci iným
Prejsť na obsah


Mininávod na lepší život  [8.9.2011]


Ranné vstávanie
Prebudenie je dôležitý proces, pri ktorom sa človek vracia z duchovných - nehmotných ciest späť do fyzického tela. Malo by prebiehať pomaly, aspoň niekoľko minút. Človek by mal vstať s pocitom šťastia a radosti:
„Ďakujem, že som tu a že mi bolo umožnené stráviť ďalší deň v tejto škole života na Zemi“
Prvým krokom počas dňa je teda postaviť vedomie do pozitívnej roviny radosti.
Po prebudení sa človek môže slobodne rozhodnúť pre dodržiavanie troch základných pravidiel pre zlepšenie života:
1.   hovoriť a myslieť pravdu
2.   neprijímať a aktívne nevytvárať negatívne energie
(hnev, nenávisť, strach, závisť, povýšenosť, ohováranie, prianie zla, ...)
3.   vedome nezabíjať ani inak neubližovať iným bytostiam z ríše ľudí, zvierat, rastlín a kameňov


Vylučovanie
Príjem potravy so sebou prináša negatívne prvky. Napr. mäso, ktoré dnešní ľudia konzumujú, pochádza zo zvierat, ktoré boli brutálne usmrtené. V okamžiku smrti uložili do svojho tela panický strach, ktorý je veľmi silnou negatívnou energiou. Príjmom takéhoto mäsa nastáva v tele človeka disharmónia, pretože sa v ňom hromadí táto negatívna energia, ktorá nechce dobrovoľne opustiť telo a spôsobuje okrem iného aj agresiu. Pri vylučovaní – sedení na záchode, by sa človek nemal rozptyľovať čítaním novín, ale sústrediť sa na proces vylučovania a to vysielaním prúdu myšlienok s prianím:
„Prosím, aby všetky negatívne energie prijaté potravou opustili moje fyzické telo touto prirodzenou cestou“
Po akte vylučovania je potrebné si dôkladne umyť ruky a to nielen z hygienických dôvodov, ale hlavne energetických. Dotýkali sa totiž miesta, ktorým odišlo veľké množstvo negatívnej energie a ruky ako antény sú schopné túto energiu dočasne na seba naviazať. Voda ako médium však tieto negatívne energie príjme a odovzdá Zemi.

Príjem potravy
Príjem potravy by mal prebiehať pravidelne, tým telo získava istotu. Keď človek tento pravideľný rytmus nevytvorí, telo sa bráni a začína si napr. vytvárať tukové zásoby, pretože nemá istotu, kedy dostane novú dávku energie. Pri príjme potravy by sa človek nemal rozptyľovať, ale mal by sa sústrediť na tento proces. Pred každým jedlom by sa mal s úctou poďakovať všetkým bytostiam, ktoré jedlo vytvorili (zvieratá, rastliny) a vložiť do jedla pozitívne prianie, napr.:
„Ďakujem všetkým bytostiam, ktoré vytvorili toto jedlo. Prosím, aby dodalo môjmu telu všetky potrebné látky a naplnilo ho pozitívnou energiou a radosťou, ktorú by som mohol rozdávať iným bytostiam“
alebo iná, kratšia možnosť
"Ďakujem za lásku a múdrosť tým, ktorí prispeli k tomuto jedlu"

Príjem tekutín
Tekutiny fungujú v ľudskom tele ako očistný prvok, odplavujú škodliviny, ktoré človek príjme v potrave a to tak chemické látky, ako aj negatívne energie. Za normálnych okolností je ideálny príjem tekutín 6x denne po 3dl. Pred raňajkami je vhodné piť teplú tekutinu na prebudenie žalúdka. Piť treba najneskôr 30 minút pred jedlom a najskôr 60 minút po jedle, aby sa nezriedila žalúdočná kyselina a nezhoršilo trávenie.
Pred pitím sústreďte svoju myseľ do pohára s nápojom a vytvorte myšlienky:
„Ďakujem ti voda, že si vytvorila tento nápoj. Prosím, aby si prečistila moje telo od negatívnych myšlienok a škodlivých látok“
Táto prosba k vode musí byť taká úprimná, ako by ste prosili o pomoc vlastnú matku. Pite po dúškoch a pri každom dúšku pociťujte vďačnosť a vážte si každú kvapku vody, ktorá na seba viaže všetko škodlivé, čo ste vo svojom tele nazhromaždili. Pri močení vode poďakujte, že vypočula vašu prosbu a vyplavila nečistoty z vášho tela.

Rozdávanie radosti
Radosť je ďalším dôležitým prvkom každého dňa. Radosť je reakcia vedomia na tvorbu a príjem pozitívnych energií. Aspoň raz za deň urobte radosť jednému alebo viacerým jedincom vo svojom okolí (napr. obdarujte úplne cudzieho človeka).

Práca
Človek by mal vnímať svoju prácu ako dar pre svoje okolie. Pri takomto postoji pracuje človek svedomito a plne sa sústredí na svoju prácu. Práca z donútenia alebo „len pre peniaze“ vytvára stresy a následne disharmóniu tela.

Večerné bilancovanie
Večer v posteli si môže človek „prehrať film celého dňa“. Zo situácií, ktoré prežil si zobrať ponaučenie a pochopiť, čo vykonal správne a čo nie. Toto bilancovanie by sa malo diať sebakriticky a objektívne. Výsledkom by však nemalo byť odsúdenie seba samého za niečo, čo človek nezvládol, ale úprimné predsavzatie, že v budúcnosti už bude takúto situáciu riešiť správne.
Bilancovanie umožní človeku sladký a plynulý prechod do cestovnej sféry, vedomie sa dostane do stavu príjmu informácií – človek zaspáva. Ak zaspávanie sprevádza radosť, človeku sa snívajú krásne sny.
______________________________________________
Spracované podľa knihy Marcela Vaneka – Nová cesta poznání

Návrat na obsah